31 paź 2009

Sweet home Alabama..

Znów w domu, na święta. Ufff. Jednak we własnym łóżku śpi się najlepiej, a i poranna Kawa smakuje mi inaczej, lepiej. I spacery po znanych okolicach otuchy dodają (zwłaszcza, gdy kolorowych liści dokoła pełno..).

Uwielbiam ostatnio uśmiechać się z byle powodów.

Machina studiowania rozkręciła się już na dobre. Wieczory spędzam nad stosem lektur i opracowań, zastanawiając się po raz -enty, czy Gall zwany Anonimem był Francuzem czy Włochem, badając właściwości głosek z dłonią przytkniętą do gardła, bądź też wkuwając tabelki deklinacji na łacinę. I czasem ma się dość, i krąży pod kopułą pytanie 'co ja tu robię?', i bywa ciężko z motywacją.. ale jednak tkwię na tych studiach, zadomawiając się tam bardziej i bardziej.

Otrzęsiny pierwszorocznych studentów przy akompaniamencie Strachów na Lachy pomogły naprawdę uwierzyć, a nie tylko wmawiać sobie, że przecież studiowanie to całkiem fajna rzecz.

Wypady do 'Groty', naszej knajpy :P - także satysfakcjonujące. Rozmowy o tym, co dręczy i denerwuje, naprawdę pomagają. I tylko uroki picia w środku tygodnia (gdy z jednego piwka robią się cztery..) dają znać o sobie następnego ranka, gdy zajęcia zaczynają się już od 8. Bolesne, ale co ja poradzę? ^^ jak być studentką, to pod każdym względem.

Odwiedziłam też sosnowiecki konwent Porytkon. Przeżycie niezapomniane :) banda ludzi ze zwichrowaną psychiką, zgromadzona w jednym miejscu na cały weekend robi wrażenie. Masy przebierańców na korytarzach niejednokrotnie wbijały mnie w ziemię. Miałam okazję uczestniczyć tam m.in. w festiwalu piosenki krasnoludzkiej ('złoto, złoto, złotozłotozłoto! haaałda! .. jebać elfy!'), wielu prelekcjach (zwłaszcza ta o torturach przypadła mi o gustu ;) ), konkursach (spróbujcie, no spróbujcie sami podłożyć pod krótką animację dźwięk spadającego głazu!), a przede wszystkim - w moim pierwszym w życiu (i z pewnością nie ostatnim) LARPIE. To rodzaj RPG odgrywanego na żywo. Był genialny nastrój - muzyka, i świece, i stroje, i sztuczna krew, i fabuła wkręcająca.. Świat jest teatrem.. Przepiękne. Tak się wczułam, że gdy umarł Pan Domu, naprawdę się rozpłakałam.. a o czwartej w nocy nawet nie myślałam o zmęczeniu.
Nie mogę doczekać się kolejnego LARPA. Taaaak... to mnie krrrręci!

Wczoraj świętowałam urodziny R. w chorzowskiej knajpce, nawet Zg. się pojawiła :) byłyśmy w kiltach, barman puścił nam odpowiednią muzykę, to sobie pokicałyśmy.. i tęskno mi się zrobiło za szkockimi.. ale ani czasu teraz nie mam, ani grupy, więc muszą mi wystarczyć spontaniczne pląsy.
I coraz lepsze mam zdanie o lubym R. Z początku myślałam, że to taki średnio rozgarnięty misio, ale naprawdę jest spoko facetem, a jego opowiastki w całej skeczowej otoczce są bezbłędne, i zdecydowanie uświetniły imprezę :) mam nadzieję, że ani jedno, ni drugie niczego nie spieprzy, bo takiego pozytywnego związku dawno nie widziałam :))

Kończę, pozdrawiam, i fokle. Cieplutkie uściski dla Was! :)hey! mr. Tambourine Man, play a song for me..

6 komentarzy:

 1. no i gitarra. a ja nic nie piszę, bo jan nasrój nie dopisuje, to tekst jest za krótki (if you know what I mean)

  OdpowiedzUsuń
 2. To zrób coś, żeby dopisywał przynajmniej trochę, bo bez Ciebie nasza równowaga blogowa pójdzie się kochać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe, i kto to mówi ;) Dalszego miłego studiowania życzę!

  OdpowiedzUsuń
 4. najpierw narzekasz, ze nic nie piszę, a jak dodałam 2 posty to żadnego komentarza... i zrozum tu kobiety...

  OdpowiedzUsuń
 5. A MASZ!..!

  ar Ju hepi nał? :>

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyszłam się pochwalić że odkryłam sposób na rozszerzenie danych w Stat4u :)
  Mianowicie w pierwszej tabeli masz takie okienko - Hasło: konfiguruj. No i wpisujesz, klikasz na Konfiguruj - i masz tam wszystko :)

  OdpowiedzUsuń